OPRUZENINY ( INTERTRIGO)

14. února 2009 v 22:45 | Maruška =) |  Klinické ošetřovatelské dovednosti

= poškození povrchní vrstvy kůže způsobené třením dvou vlhkých ploch kůže o sebe. Vlhkost je vyvolána močí, potem, sekretem vytékajícím z nosu, u dětí zvracením a stolicí.
Nejčastější výskyt opruzenin: v podpaží, pod prsy, v záhybech kůže na břiše, na vnitřní straně stehen, v rýze mezi hýžděmi, v okolí konečníku, u dětí pod krkem a kolem nosu při rýmě.
PŘÍZNAKY: zčervenání a zduření pokožky, puchýřky na postižených plochách, silné pálení, bolest, pokožka se postupně rozpadá, maceruje, uvolňuje se z ní sekret, brána infekce
PREVENCE VZNIKU OPRUZENIN: suchá a čistá pokožka, ohrožená místa denně omýváme, do sucha otřeme a zasypeme zásypem.
Znečištěná kůže ( moč, stolice, sekrety- omytí vodou, bez mýdla, do sucha otřít, zasypat zásypem-Aviril)
Do kožních řas vkládat pruh zapudrovaného steril. Mulu, přístup vzduchu, děti nechat rozbalené.
Na již postiženou mokvající pokožku se přikládají teplé obklady z odvaru heřmánku, nebo řepíku lékařského. U dětí se podávají obklady s Jarischovým roztokem, genciánovou violetí. Dají se použít i protizánětlivé masti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deana Deana | 26. srpna 2014 v 10:08 | Reagovat

Já jsem na radu paní v lékárně zkusila konopný krém Oprudík http://cutishelp.com/mimi/cutishelp-mimi-oprudik-konopny-krem-50-ml.htm zpočátku jsem měla obavy, zda je to vhodné pro děti, ale ujistila mne, že se nemusím bát a výsledky jsou dobré, takže jsem spokojená a co je důležité, tak i můj malý lumpík :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama